Jesteś tutaj: Blog

Blog

Radca prawny odszkodowania szczecinKiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania?

Kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania?

Zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela nie jest równoznaczne, z tym że otrzymamy oczekiwaną wypłatę. W niektórych sytuacjach może on bowiem odmówić wypłaty odszkodowania. Z pewnością na rozpatrzenie Twojego wniosku będzie miał co do zasady 30 dni. W tym czasie dokładnie sprawdzi, czy Twoje roszczenia są uzasadnione i jaka kwota ewentualnie Ci się należy.

Radca prawny odszkodowania szczecinZ jakiej obsługi prawnej najczęściej korzystają wspólnoty mieszkaniowe?

Z jakiej obsługi prawnej najczęściej korzystają wspólnoty mieszkaniowe?

W przypadku wspólnot mieszkaniowych niezależnie od tego, czy są one nowe, czy istnieją od lat konieczne jest korzystanie z pomocy prawnej i doradztwa w tym zakresie, dla zapewnienia jej prawidłowego funkcjonowania. Uzyskanie opinii prawnej może okazać się korzystne jeśli planujemy podjęcie współpracy z firmami zewnętrznymi, ale nie tylko.

Radca prawny odszkodowania szczecinCzy można domagać się odszkodowania za wypadek w autobusie lub tramwaju?

Czy można domagać się odszkodowania za wypadek w autobusie lub tramwaju?

W autobusie lub tramwaju może dojść do groźnych wypadków. Szkodą mogą być tylko siniaki, ale może tez dojść do złamania lub skręcenia, a nawet poważniejszych sytuacji. Po takim wypadku możesz domagać się odszkodowania. Czy wiesz, co ci się należy i jak się o to ubiegać? Jakie warunki musisz spełnić i o czym koniecznie wiedzieć?

Radca prawny odszkodowania szczecinCZY WŁAŚCICIEL MIESZKANIA MOŻE ŻĄDAĆ OD NAJEMCY UDOSTĘPNIENIA MIESZKANIA W CELU POKAZYWANIA GO POTENCJALNYM NABYWCOM?

CZY WŁAŚCICIEL MIESZKANIA MOŻE ŻĄDAĆ OD NAJEMCY UDOSTĘPNIENIA MIESZKANIA W CELU POKAZYWANIA GO POTENCJALNYM NABYWCOM?

Wchodzenie właściciela do lokalu pod nieobecność najemcy bądź wbrew jego woli jest częstą przyczyną konfliktów. Lokator ma poczucie naruszenia prawa do prywatności natomiast właściciel zasłania się prawem własności lokalu. Kto ma rację w takim sporze? Czy właściciel mieszkania może żądać od najemcy udostępnienia mieszkania w celu pokazywania go potencjalnym nabywcom?

 

Radca prawny odszkodowania szczecinOdszkodowanie z OC sprawcy wypadku. Jak uzyskać wysokie odszkodowanie?

Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku. Jak uzyskać wysokie odszkodowanie?

Zostałeś poszkodowany w wypadku komunikacyjnym spowodowanym przez inną osobę? Przysługuje Ci odszkodowanie i zadośćuczynienie powypadkowe z polisy OC sprawcy kolizji. Poszkodowanym w wypadku może być pasażer (również ten, który podróżował ze sprawcą wypadku), potrącony pieszy, rowerzysta lub  motocyklista, a także kierowca pojazdu, który brał udział w zdarzeniu i nie jest sprawcą.

Każdy, kto poniósł szkodę w wypadku komunikacyjnym ma prawo do uzyskania odszkodowania powypadkowego. Jeśli osoba poszkodowana w wyniku wypadku poniosła śmierć, jej najbliższym przysługuje zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

Jak skutecznie dochodzić odszkodowania i zadośćuczynienia od sprawcy wypadku?

 

Radca prawny odszkodowania szczecinDonos w pracy. Czy warto podejmować kroki prawne? Co grozi za pomówienie?

Donos w pracy. Czy warto podejmować kroki prawne? Co grozi za pomówienie?

Informowanie pracodawców o niedociągnięciach, błędach i działaniach innych współpracowników jest normą, szczególnie w dużych zakładach pracy. Pomówienia w pracy dotyczą przede wszystkim postępowania w życiu osobistym i rodzinnym, zawodowym często mogą naruszać dobre imię danej osoby i mogą narazić ją na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu lub innej działalności.  Co zrobić jeżeli współpracownik złoży do pracodawcy fałszywy donos, informując o rzekomym przewinieniu innego pracownika, wiedząc jednocześnie, że jest to nieprawdą? Czy możliwe jest wyciągnięcie jakichkolwiek konsekwencji prawnych względem takiej osoby?

 

Radca prawny odszkodowania szczecinWypadek na oblodzonym chodniku. Jak walczyć o odszkodowanie?

Wypadek na oblodzonym chodniku. Jak walczyć o odszkodowanie?

Częstym wypadkiem do jakiego dochodzi w okresie zimowym jest poślizgnięcie na oblodzonym chodniku i doznanie wskutek tego obrażeń ciała, czasem bardzo poważnych jak złamania czy zwichnięcia kończyn czy też urazy głowy. Warto wiedzieć, że w takim przypadku należy się odszkodowanie, które może obejmować koszty leczenia, rehabilitacji oraz utracony zysk, np. na skutek niezdolności do pracy, jak również zadośćuczynienie za doznaną krzywdę, ból i cierpienie. W jaki sposób takie świadczenie uzyskać?