Jesteś tutaj: Usługi Rozwody

Rozwody

Rozwód – radca prawny w Szczecinie

Rozwód dla większości osób jest drugim po odejściu bliskiej osoby najbardziej stresującym wydarzeniem w życiu. Chociaż z pozoru może się wydawać, że małżonkowie rozstają się w zgodzie i dobrej woli, podczas trwającego wiele miesięcy procesu bardzo często pojawiają się problemy, które mogą diametralnie zmienić sytuację. Kwestia opieki nad dziećmi, podziału majątku czy prawo do zatrzymania ukochanego psa okazują się trudne, a niekiedy nawet niemożliwe do uzgodnienia. Kiedy w perspektywie jest rozwód, radca prawny okazuje się nieocenionym wsparciem. Nie tylko pomoże dopełnić wszystkich niezbędnych formalności, jakich wymaga procedura sądowa. Wskaże też możliwości prawne, które zagwarantują reprezentowanej stronie maksimum korzyści.

Przygotowywanie pism rozwodowych i dokumentacji dowodowej

Jako radca prawny ze Szczecina oferuję wsparcie wszystkim osobom, które postanowiły zakończyć związek małżeński i chcą tego dokonać jak najmniej boleśnie. Dzięki znajomości prawa rodzinnego i procedur sądowych wskażę, jak najlepiej zaplanować proces rozwodowy, jak się do niego przygotować i z czym trzeba się liczyć podczas rozprawy. Wskażę plusy i minusy rozwodu z orzeczeniem o winie i za porozumieniem stron. Pomogę sporządzić pozew rozwodowy i skompletować niezbędne do jego poparcia dokumenty. W trakcie rozprawy reprezentuję klienta przed sądem i pomagam mu zrozumieć stawiane pytania. Moją specjalnością jest też prawo mieszkaniowe, dlatego zapewnię dodatkowe wsparcie w sytuacji, gdy małżeństwo wspólnie wynajmuje mieszkanie, czerpiąc z tego określony, opodatkowany dochód. Planujesz rozwód?

Radca prawny pomoże Ci przejść przez wszystkie jego etapy bez wydłużania czasu i przekładania terminów rozpraw z powodów proceduralnych.